Ohjelma

Leiriohjelmassa perinteisesti aamupäivät koulutusta, iltapäivisin lisäkoulutusmahdollisuuksia ja iltaohjelmia.  

Tiistaina teemailta, jossa parhaat asut palkitaan!

HUOM! Tiistaina myös kasvattajatapaaminen ennen teemaillanviettoa!

Keskiviikko on treenivapaa päivä. 

Leiritoimikunta ottaa kiitollisena vastaan palkintoja.

Lauantai 13.7.2019

klo 12- saapuminen leirille

klo 17:00-23:00 saunat

klo 18:30-20:00 iltapala

klo 20:30- iltaohjelma (mm. yleistä infoa, kouluttajien ja tupavuorovastaavien esittelyt, koulutusryhmiin jakaantumiset)

 

Sunnuntai 14.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00-14:00 koulutusta 

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:30-19:30 välisenä aikana iltapäiväkoulutukset

klo 16:30 alkaen esittely/ opastuskierros ensikertalaisille

klo 17:00-23:00 saunat

klo 18:30-20:00 iltapala

klo 20:30- iltaohjelma

 

Maanantai 15.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00-14:00 koulutusta 

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:30-19:30 välisenä aikana iltapäiväkoulutukset 

klo 17:00-23:00 saunat

klo 18:30-20:00 iltapala

klo 20:30- iltaohjelma

 

Tiistai 16.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00-14:00 koulutusta 

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:00-17:30 trimmausopastus, sekä Kasvattajatapaaminen! (erilliset tapahtumat)

klo 15:30-18:30 saunat

klo 19:30- In The Army (ohjelmassa teeman mukaista ruokailua, SSSK:n hallituksen virallinen osuus, … ja parhaat asut palkitaan!) Jatkot/Bileet !

 

Keskiviikko 17.7.2019

klo 8:00-9:30 aamupala

klo 9:30- "Lajiesittely" (aihe varmistuu pian)

klo 10:00-14:30 hakuryhmän treenit

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:00- Match Show 

klo 17:00- Luento, Kaikille avoin

klo 17:00-23:00 saunat

klo 19:00-20:30 iltapala

klo 21:00- iltaohjelma (mm. SSSK huutokauppa)

MUUTA:

  • Paikalla myös myyjiä, joista tulossa myöhemmin tarkempaa infoa!

 

Torstai 18.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00-14:00 koulutusta

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:30-19:30 välisenä aikana iltapäiväkoulutukset 

klo 17:00-23:00 saunat

klo 18:30-20:00 iltapala

klo 20:30- iltaohjelma (mm. Toto-juoksu - säävaraus)

 

Perjantai 19.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00-14:00 koulutusta

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:30-19:30 välisenä aikana iltapäiväkoulutukset 

klo 17:00-23:00 saunat

klo 18:30-20:00 iltapala

klo 20:30- iltaohjelma (mm. arpajaiset)

                                                      

Lauantai 20.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00-14:00 koulutusta

klo 14:00-15:30 lounas

klo 15:30-19:30 välisenä aikana iltapäiväkoulutukset

klo 15.30 alkaen Möllijälkikoe metsä(max 6 ei kisannutta koiraa )

klo 17:00-23:00 saunat

klo 18:30-20:00 iltapala

klo 20:30- iltaohjelma

 

Sunnuntai 21.7.2019

klo 7:30-9:00 aamupala

klo 9:00- paikkojen siivousta

klo 12:00-13:30 lounas

klo 13:30- kotiin lähtö

 

Iltaohjelmissa ohjelmaa lapsille ja aikuisille, mm. arpajaiset ja tietenkin kaste. Tarkemmat ajankohdat löydät leirillä julkaistavassa päiväohjelmassa.

Oikeudet muutoksiin pidätetään.